+48 222 66 22 97

15 listopada 2023

Leasing zamiast zakupu pompy ciepła? Według badań to może się udać!

pompy ciepła, klimatyzacja dla domu firmy, rekuperacja , fotowoltaika

+48 222 66 22 97

Obsługujemy instalacje / montaż oraz sprzedaż fotowoltaiki, panele fotowoltaiczne w miastach:

 

Obsługujemy instalacje / montaż oraz sprzedaż pomp ciepła w miastach:

 

wentotech@gmail.com

 

Regon: 146832760

NIP: 7611508234

 

Marii Dąbrowskiej 3/6, 06-300 Przasnysz

 

tel kom 607 785 611
(bezpośredni kontakt do właściciela

 

tel +48 222 66 22 97
(centrala przełączy do dostępnego specjalisty)

 

Kontakt

pompy ciepła, pompa ciepła, tanio, montaż Ciechanów Pułtusk, Olsztyn, Warszawa, Legionowo, Płońsk, Przasnysz

Zespół badawczy z Uniwersytetu St. Gallen w Szwajcarii zdecydował się zanalizować preferencje właścicieli domów jednorodzinnych w Szwajcarii, Niemczech i Francji dotyczące wyboru między leasingiem a zakupem pomp ciepła. Do tego celu wykorzystali eksperyment dyskretnego wyboru (DCE), popularną metodykę często stosowaną w opiece zdrowotnej do analizy preferencji uczestników. W ramach przeprowadzonej ankiety internetowej wzięło udział 1582 respondentów z trzech krajów, jednak ostateczna próba w badaniu została ograniczona do danych uzyskanych od 915 właścicieli domów jednorodzinnych. Wyniki tego badania zostały opublikowane w czasopiśmie "Energy Policy". W rezultacie ustalono, że leasing pomp ciepła może być usługą cieszącą się popularnością wśród inwestorów.

 

Finansowanie Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) poprzez leasing

 

Leasing stanowi formę finansowania, w ramach której leasingodawca udostępnia leasingobiorcy prawo do użytkowania przedmiotu leasingu w zamian za określoną opłatę leasingową.

Dla inwestorów, leasing staje się atrakcyjną opcją umożliwiającą korzystanie z dóbr bez konieczności natychmiastowego zakupu. Jest to szczególnie interesujące rozwiązanie dla tych, którzy planują inwestycję w pompę ciepła, lecz nie chcą ponosić jednorazowych kosztów kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W kontekście Odnawialnych Źródeł Energii, leasing nie jest nowością. Usługi związane z leasingiem instalacji fotowoltaicznych są dostępne od pewnego czasu i zdobywają popularność, zwłaszcza wśród przedsiębiorców.

 

 

Zainteresowanie inwestorów
 

Przed przekazaniem kwestionariuszy respondentom, celem uzyskania jak najbardziej wiarygodnych wyników, pytania oraz zrozumiałość tekstu zostały wstępnie przeanalizowane przez 12 ekspertów i właścicieli domów.

W badaniu właściciele domów jednorodzinnych mieli możliwość wyboru preferowanego modelu leasingu, a następnie rozważenia opcji zakupu pompy ciepła w określonej cenie. Zgodnie z badaniami, cena zakupu miała obejmować koszty instalacji oraz dwuletnią gwarancję, ale nie obejmowała kosztów konserwacji.

Wyniki badań wskazują, że kluczowymi czynnikami wpływającymi na decyzję były wysokość miesięcznej opłaty leasingowej oraz warunki umowy leasingowej. Większość właścicieli preferowała kompleksowe produkty leasingowe z niższymi opłatami miesięcznymi.

Warto zaznaczyć, że warunki leasingu mogą nieco się różnić w zależności od firmy. Na przykład, inwestor może być zobowiązany do wniesienia minimalnego wkładu własnego w wysokości 10–20%, a okres spłaty zazwyczaj wynosi kilka lat.

 

Wskazówka dla producentów pomp ciepła

 

Badacze stwierdzają, że "średnia gotowość do płacenia za pakiet all-inclusive w porównaniu z pakietem podstawowym, który obejmuje jedynie pompę ciepła i instalację, jest podobna w poszczególnych krajach". Co ciekawe, właściciele domów w Niemczech i Szwajcarii wykazali większą skłonność do zapłacenia więcej niż Francuzi.

 

Wnioski z tego badania mogą być inspirujące dla producentów pomp ciepła, otwierając przed nimi nowe możliwości na rynku. Zaleca się rozważenie oferowania opcji leasingu, które obejmują instalację pompy ciepła, roczną konserwację, a także naprawę i wymianę części.

 

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która wesprze Cię w procesie zakupu i montażu pompy ciepła, fotowoltaiki, rekuperacji czy klimatyzacji od początku do końca, napisz do nas wentotech@gmail.com  lub zadzwoń +48 222 66 22 97

 

 

Kliknij poniżej i sprawdź jak oceniają nas dotychczasowi klienci
(strona Google otworzy się w nowym oknie)

Opinie Google - wentotech, pompy ciepła tanio, klimatyzacje dla domu i firmy